عینک های جدید و به روز

 
 

-

 
 
<-BlogAuthor->


 

 

پیوند ها

 

مطالب اخير

<-PostTitle->

 

آرشيو مطالب

1395

 
 
 

امكانات جانبي

RSS 2.0

 

عدسی های عینک

 


عدسی، یکی از مهمترین اجزای یک عینک است که می بایست با در نظر گرفتن موارد طبی و ایمنی برای بینایی بهتر و بهداشت چشم انتخاب شود. داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع عدسی ها چه از نظر خصوصیات اپتیکی، خواص فیزیکی و شیمیایی و چه از نظر کمی و کیفی و تبادل نظر با بیمار و در نهایت هماهنگی عدسی با فریم امری ضروری است.

 

چیز,عدسی,عینک,آکاایران,نظر,عدسی,نظر,عدس,بهتر,بهتر و بهداشت چشم انتخاب,خواص,نظر,امری,بهتر و بهداشت چشم انتخاب شود داشتن اطلاعات,چیز,بهتر و بهداشت چشم انتخاب,امر,بهتر,نها

در این میان، انتخاب صحیح قطر عدسی، جهت رعایت PD و ارتفاع و در نظر گرفتن بُعد تجاری آن از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. لذا برای به دست آوردن قطر عدسی مورد نیاز، همچنین مقدار جا به جایی مرکز اپتیکی آن ، آشنایی با روشهای اندازه گیری و فرمولهای مربوط، امری الزامی است .همچنین آشنایی داشتن با عدسی های استاندارد، به خصوص از نظر ضخامت مرکز عدسی (center thickness ) و توان پایه (base curve) از ضروریات این حرفه می باشد. زیرا ضخامت زیاد و غیر استاندارد مرکز عدسی باعث وزن بیشتر آن می گردد. برعکس ، اگر عدسی بیش از اندازه نازک باشد، احتمال شکستن آن هنگام ساخت عینک و یا در هنگام استفاده برای بیمار وجود دارد. به همین منظور، در ادامه، مطلب مختصری از بحث عدسی های استاندارد توضیح داده می شود و در صفحات آخر همین جزوه، پیش نویس استانداردهای پیشنهادی تهیه شده، که تقدیم می گردد. 

عینک آفتابی

سه شنبه 26 آبان 1395 |

 

Weblog Themes By ruzblog.com